Вибір генератора — складна наука. При покупці часто виникає питання: як вибрати генератор потрібної потужності і з необхідним функціоналом? Кожен, хто розуміє, для чого йому потрібен генератор, може освоїти кілька простих правил при виборі резервної електростанції. Ми підібрали для вас найважливіші з них.
Важливий нюанс при виборі генератора — це компанія-постачальник. Відгуки покупців у мережі свідчать, що краще купувати генератори стабільних і надійних брендів.
У наших брендів хороша репутація, ми володіємо безліччю точок сервісного обслуговування у всіх великих містах нашої країни. Це означає що:
- За гарантійного ремонту є куди звернутися
- Ремонт і обслуговування проводиться якісно і в короткий час
- Завжди є необхідні комплектуючі в наявності
Ми завжди допоможемо у виборі генератора, ми не залишимо з поламаним обладнанням один на один, оскільки є офіційним дилером найвідоміших і надійних виробників зі світовим ім'ям.
Якщо Ви «купилися» на дешеву ціну генератора і не звернули увагу на бренд, ви цілком можете стати жертвою несумлінного виробника, так званої «компанії одноденки». Ця компанія продасть свої вироби і зникне з ринку, і ваш гарантійний талон не буде кому пред'явити.
Але це ще півбіди, настане момент, коли ви вже готові заплатити свої власні гроші за ремонт генератора, але виявляється, що запчастин до нього ніде немає, і надходження їх не передбачається. Нещодавно куплений генератор стає купою металобрухту.
Якщо відкинути в сторону бренди і різні функції, то вийде, що ціна генератора безпосередньо залежить від його потужності. Чим могутніше, тим дорожче. Але ніколи не керуйтеся ціною, краще починайте вибір генератора з розрахунку потрібної потужності.
Генератор Forte FG-3500
Розрахунок потужності генератора
Якщо заощадити і купити генератор меншої потужності, то її може банально не вистачати. І електроприлади або просто не включаться, або виникне перевантаження і генератор почне «смикатися» і «захлинатися», а то й зовсім вийде з ладу. Це одна помилка, а друга - вибір дуже потужного генератора. У цьому випадку частина потужності не використовується, паливо спалюється, та й великі гроші витрачені даремно.
Тому, в першу чергу починаємо розраховувати потрібну потужність. Для цього:
Перераховуємо на листку паперу всі електричні прилади в будинку, навпроти кожного напишіть його потужність у Ватах. Потужність кожного електричного приладу вказана на бирці або є в паспорті пристрою.
Поділяємо всі споживачі електричного струму на життєво важливі і ті, без яких можна тимчасово обійтися. Найнеобхідніші - це освітлення, холодильник, електроплита, взимку - обігрівачі, пусковий блок газового котла. Насос для води, бойлер, комп'ютер - теж дуже важливі для комфорту в будинку.
Виділяємо для себе всю електротехніку, яка буде працювати постійно і одночасно. Сума її потужностей - це реально потрібна вам потужність. Також виділіть взаємозамінні електроприлади, тобто: можна вимкнути комп і дивитися телевізор. Або випрати, не включаючи освітлення або електроплиту. Все це також для конкретного випадку.
Що таке коефіцієнт пускового струму?
Важливий нюанс при виборі генератора - коефіцієнт пускового струму. Він часто вказується виробником безпосередньо на приладі або в тех. паспорті і позначається cos φ ( «косинус фі»). Суть його в тому, що для запуску приладу потрібно трохи більшу потужність, ніж для його роботи. Тому потужність кожної обраної одиниці електричної техніки, потрібно помножити ще й на цей коефіцієнт. Вийде більше число.
Але це стосується не всіх електроприладів. Якщо струм потрібен пристрою тільки для його нагрівання, то його cos φ дорівнює 1 або трохи більше. Він не важливий при розрахунку потужності. До такої техніки відносяться: лампочки, обігрівачі, праски, бойлери, чайники, електроплити.
Але якщо електрика виконує інші функції (змушує щось крутитися, рухатися або запускає складні схеми), то «косинус фі» може бути 2 або 3. У зварювальному апараті, наприклад, 4. Такий коефіцієнт обов'язково потрібно помножити на потужність приладу, щоб отримати число потрібної пусковий потужності.
Не забуваємо про запас потужності
Для нормальної роботи генератора, без перевантаження, потрібно створити ще «потужність про запас». Для цього, до отриманої суми потужностей додайте 20%. Такий запас вбереже генератор від поломок і буде рятівним і в тому випадку, коли ви купите якесь нове електрообладнання. Для стаціонарних електростанцій краще додавати цілих 30%, адже їхня робота не буде перериватися.
До 3 кВт
Це побутові генератори, відмінно справляються з освітленням дачі або невеликого будинку. Потужності вистачає і на роботу холодильника, і невеликого насоса для води.
До 5 кВт
Такі генератори теж побутові, але їх варто купити, якщо ви бажаєте комфорту в будинку, включивши телевізор і комп'ютер, який необхідний для роботи або для заняття дітей. 5 кВт потужності дадуть можливість приготувати їжу на електроплиті.
До 8 кВт
Генератор зазначеної потужності потрібен для забезпечення електроенергією великого будинку, в якому є і електричний обігрів, і бойлер для води, і кондиціонер, і насос, який качає воду. Ви зможете час від часу включати різні електроприлади типу пилососа. Така електростанція живитиме не тільки будинок, вона прийнятна і для установи, офісу або середніх розмірів магазина.
Генератор Werk 6500E
10-100 кВт
Такі потужні генератори - це електростанції професійного класу. Їх купують для підприємств, великих цехів, майстерень. Загалом, для бізнесу, оскільки тут вже буде живиться все, включаючи сигналізацію або морозилки в великому супермаркеті.
Одна фаза чи три?
Генератори діляться на однофазні та трифазні. Однофазні електростанції — безперечно краще купити для будинку або для дачі, адже в побуті практично не буває трифазних приладів.
Генератори трифазні — мають на панелі дві розетки - одну однофазную 220В / 16А і одну трифазну 380 В / 16А, тобто вони можуть забезпечити електрикою будь-яких споживачів струму.
Але купити трифазний генератор для дому, буде помилкою, адже у нього є свої особливості роботи: у трифазній електростанції на кожній фазі видається рівно третина від загальної потужності. Тобто, якщо номінальна потужність становить 6 кВт, то від такого генератора не працюватиме однофазний прилад з такою потужністю. Ви зможете підключити тільки двухкіловаттний однофазовий електроприлад. І навіть цілих три — кожному по 2кВт.
Крім того, в трифазному генераторі важливим моментом є «перекіс» навантаження. Це означає, що кожна фаза не повинна перевищувати більше 25% потужності по відношенню до решти фаз.
Найпоширеніша помилка -—нераціонально, коли люди в будинок з однофазними електроприладами купують трифазний генератор. Це помилково навіть в разі, якщо проводка буде розведена правильно і без перекосів навантаження. Від того ж генератора 6кВт ви живите один 1-фазний електроприлад в 2 кВт, а при цьому генератор буде працювати на всю свою потужність 6 кВт і споживати паливо по максимуму. Краще купити однофазний на 6 кВт, він буде споживати палива набагато менше, і ціна його нижче.
Відгуків: 0 / Написати відгук